"אני מאמין" שלי לגבי טיפול פסיכולוגי

אני מאמינה כי טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהתמודדות עם קשיים רגשיים ויכול להוות פתח לשינוי, התפתחות וצמיחה. הוא יכול לעזור לשנות את ההרגשה הפנימית שלנו, את האופן בו אנו חווים את העולם, אנשים אחרים ואת עצמנו. הוא מאפשר מרחב להתבוננות עצמית, ומתוך כך, מסייע לזהות את הדפוסים האוטומטיים שאנו פועלים על-פי הם, ובהמשך, אף לשנות אותם.

אני מאמינה כי אחד הגורמים המרכזיים שמשפיע על הצלחת הטיפול הינו איכות הקשר בין המטופל למטפל. אי לכך, חשוב לי לייצר אווירה מקבלת ומאפשרת, תוך ביטוי אמפאתיה, רגישות וכבוד למטופל.

אני מאמינה כי כל אדם הינו יחיד ומיוחד ולפי כך, אין טיפול פסיכולוגי אחד שמתאים לכולם. על-כן, אני נוהגת להתאים את אופי וקצב הטיפול לצרכיו היחודיים של המטופל.

אני מאמינה כי בכל אחד קיימים חוזקות וכי ההישענות על חוזקות אלו מסייעת בעבודה על תהליכי שינוי. אי לכך, בעבודה הטיפולית אני משלבת בין הרחבת המודעות ועבודה על מוקדי הקושי לבין תמיכה והעצמה של המטופל, על-ידי איתור ושיקוף של הכוחות המצויים בו.

גישה טיפולית

הגישה המרכזית שמנחה אותי בעבודה הטיפולית היא הגישה הפסיכודינאמית, אשר שמה דגש על פיתוח ההבנה ומודעות לקשיים אשר גורמים לסבל בחיים, ועבודה עליהם באמצעות היחסים הטיפוליים והחוויה הרגשית שנוצרת בתוכם. בנוסף, ועל-פי הצורך, אני משלבת כלים מגישות נוספות (דוגמת הגישה הנרטיבית, CBT ומיינדפולנס), באופן שמאפשר להתמקד בבעיה מסוימת ובהתמודדות עם סימפטומים ספציפיים.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על טיפול פסיכולוגי בילדים

טיפול פסיכולוגי במבוגרים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@ כל הזכויות שמורות לגל סגל  פסיכולוגית בתל אביב   נייד: 054-5501582    דוא"ל: segalgal123@gmail.com