פסיכולוגית בתל אביב

גל סגל פסיכולוגית בתל אביב

שמי גל סגל ואני עובדת כפסיכולוגית בתל אביב וברעננה בקליניקה פרטית. אני עוסקת באבחון פסיכודידקטי, טיפול פסיכולוגי בילדים, מתבגרים ומבוגרים וכן, בהדרכת הורים. בוגרת תואר שני, בהצטיינות, בפסיכולוגיה, מהאוניברסיטה העברית.

בשנים האחרונות, עבדתי במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות כגון: שירות פסיכולוגי חינוכי ברעננה וברמת-גן ומרפאת לקויות למידה בביה"ח "שניידר", והתמחתי בעבודה עם ילדים במגוון רחב של גילאים (מגיל הגן עד תיכון), כולל עבודה עם ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז וילדים במסגרות של חינוך מיוחד. בנוסף לעבודה הפרטנית בתחום האבחון והטיפול הפסיכולוגי, עסקתי במתן ליווי והדרכה של צוותים חינוכיים ומתן הרצאות בנושאים פסיכולוגיים בבתי ספר ובגנים.

אני מטפלת במגוון קשיים כגון: קשיים חברתיים, קשיים התנהגותיים, קשיי הסתגלות, הסתגרות והימנעות, חרדה, דכאון, דימוי עצמי נמוך, לקויות למידה, הפרעת קשב וריכוז ועוד.

הגישה המרכזית שמנחה אותי בעבודה היא הגישה הפסיכודינאמית, אולם אני משלבת גם כלים מגישות טיפוליות ממוקדות יותר (כגון: טיפול נרטיבי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי – CBT ומיינדפולנס).  ביחסים הטיפוליים אני שמה דגש על אמפאתיה, רגישות וכבוד למטופל, תוך התאמת סגנון וקצב הטיפול לצרכיו היחודיים. בעבודה הטיפולית אני מכוונת לתהליכי התפתחות ושינוי, על-ידי הרחבת המודעות אודות מוקדי הקושי, הבנה של מקורם וסיוע בפיתוח דרכי התמודדות. זאת לצד, תמיכה והעצמה של המטופל, על-ידי איתור ושיקוף של הכוחות המצויים בו.

בעבודה עם ילדים, אני שואפת לראייה אינטגרטיבית, תוך הבנה ועבודה עם עולמו הפנימי של הילד, כפי שבא לידי ביטוי בחדר הטיפול, אולם גם תוך התייחסות לתפקודו בבית ובבית הספר. מתוך ראייה כוללת זו, אני שמה דגש על עבודה משותפת עם ההורים, במקביל לטיפול בילד וכן, מספקת ליווי וייעוץ לצוות החינוכי, במידת הצורך.

השכלה:

 • בוגרת תואר שני (M.A), בהצטיינות, בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית, במגמה לפסיכולוגיה חברתית.
 • בוגרת תואר ראשון (B.A) בפסיכוביולוגיה מהאוניברסיטה העברית.
 • בוגרת בית ספר לפסיכותרפיה במכללת לויניסקי (תוכנית תלת שנתית).
 • בנוסף ללימודים הפורמליים, בוגרת קורסים שונים בתחום האבחון והטיפול: טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), טיפול במתבגרים, טיפול פסיכודינאמי קצר מועד, טיפול נרטיבי, הדרכת הורים, טיפול בפסיכודרמה, טיפול במשחק (PLAY THERAPY), מיינדפולנס, התמודדות עם מצבי חירום ומשבר, הערכה וטיפול באובדנות, פסיכודיאגנוסטיקה ולקויות למידה.

ניסיון:

בעלת ניסיון של מעל 10 שנים בתחום ההוראה, האבחון, הייעוץ והטיפול הפסיכולוגי. לאורך השנים עבדתי כ:

 • מרצה בביה"ס האוניברסיטאי לסיעוד, ביה"ח הדסה עין כרם, בקורסים  "מבוא לפסיכולוגיה" ו"פסיכולוגיה התפתחותית".
 • פסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי החינוכי ברעננה, בשירות הפסיכולוגי ברמת גן ובירושליים.
 • פסיכולוגית במרפאת לקויות למידה בבית החולים "שניידר". במסגרת זו עסקתי בטיפול פסיכולוגי בילדים עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז ובאבחון פסיכודידקטי.
 • פסיכולוגית במכון "רימון", בסניף תל אביב. במסגרת זו עסקתי באבחון פסיכודידקטי ובטיפול פסיכולוגי בגישה קוגניטיבית התנהגותית (CBT).
 • פסיכולוגית במערך מיונים נעל"ה – מיון ואבחון מועמדים לפרויקט נוער עולה ללא הורים.
 • מנחת סדנאות להורים ולילדים בנושא רילוקיישן, מטעם משרד הביטחון.
 • פסיכולוגית במכון "רום". במסגרת זו עסקתי באבחון קשב וריכוז ולקויות למידה אצל מבוגרים ובייעוץ לימודי-תעסוקתי.
 • פסיכולוגית ביחידה לייעוץ לימודי-תעסוקתי באוניברסיטת ת"א.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גל סגל      פסיכולוגית בתל אביב, סוטין 24      נייד: 054-5501582     דוא"ל: segalgal123@gmail.com